Атлетик (Билбао) обърна Еспаньол за домакинската победа с 2:1 в мач от 15 кръг на Примера дивисион. Това бе първата загуба на каталунския тим от 31 октомври (0:3 от Ла Коруня). По този начин “папагалите” пропуснаха възможността да излязат на третото място в класирането.

Пабло Освалдо даде аванс на гостите в 33-ата минута, но Феранандо Йоренте изравни в 73-ата с глава. Пет минути по-късно резервата Давид Лопес вкара втория гол за Атлетик, след като се разписа при точно изпълнение на пряк свободен удар.

Давид Трезеге поведе Еркулес за победата с 4:1 над Малага след обрат през второто полувреме. Франузинът вкара първия от четирите гола на тима си, които бяха реализирани в интервал от 15 минути./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 15 КРЪГ
От 11 декември (събота) от 19:00 часа

Хетафе - Виляреал 1:0
1:0 Хуан Албин (89)

Севиля - Алмерия 1:3
0:1 Варгас (48), 0:2 Пиати (81), 1:2 Кануте (83), 1:3 Пиати (90)

Атлетико (Мадрид) - Депортиво (Ла Коруня) 2:0
1:0 Серхио Агуеро (8), 2:0 Серхио Агеуро (35)

От 12 декември (неделя)
Атлетик (Билбао) - Еспаньол 2:1
0:1 Пабло Освалдо (33), 1:1 Фернандо Йоренте (73), 2:1 Давид Лопес (78)

Спортинг (Хихон) - Леванте 1:1
0:1 Фелипе Кайседо (71), 1:1 Себастиан Егурен (80)

Еркулес - Малага 4:1
0:1 Себастиан Фернандес (12), 1:1 Давид Трезеге (65), 2:1 Ройстън Дренте (67-дузпа), 3:1 Абрахам Пас Крус (71), 4:1 Кико (80)

Майорка - Расинг (Сантандер) 0:1
0:1 Оскар Серано (90)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 12 декември (неделя) от 20:00 часа

Сарагоса - Реал (Мадрид) TV+
Баланс: 110 мача, 19 победи за Сарагоса, 21 равенства, 70 победи за Реал (Мадрид)

На 12 декември (неделя) от 22:00 часа
Барселона - Реал Сосиедад TV+
Баланс: 126 мача, 70 победи за Барселона, 29 равенства, 27 победи за Реал Сосиедад

На 13 декември (понеделник) от 22:00 часа