Еспаньол победи с 2:1 Атлетико (Билбао) в последен мач от 34-ия кръг на Примера дивисион. Домакините нямаха успех в последните си 5 срещи, но сега надделяха срещу баските, борещи се за участие в евротурнирите. След победата Еспаньол събра 48 точки и заема 8-ото място. Атлетик (Билбао) е на 7-ата позиция с 51, изоставайки с 1 от 6-ия Севиля.

Еспаньол поведе в 35-ата минута с гол на Пабло Освалдо. Още до почивката Маркел Сусаета възстанови равенството - 1:1 в 44-ата.

През втората част в игра за баските се появи и Фернандо Йоренте, но отново домакините диктуваха събитията на терена. На няколко пъти те се разминаха с гола, за да дойде 76-ата минута, когато Освалдо намери Иван Даниел Алонсо и той реализира победното попадение - 2:1. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ - ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 34 КРЪГ

От 30 април (събота)
Реал (Мадрид) - Сарагоса 2:3
0:1 Лафита (41), 0:2 Габриел Фернандес (55-дузпа), 1:2 Серхио Рамос (62), 1:3 Лафита (77), 2:3 Карим Бензема (85)

Реал Сосиедад - Барселона 2:1
0:1 Тиаго Алкантара (19), 1:1 Диего Ифран (71), 2:1 Шаби Прието (83-дузпа)

Депортиво (Ла Коруня) - Атлетико (Мадрид) 0:1
0:1 Серхио Агуеро (80)

От 1 май (неделя)
Леванте - Спортинг (Хихон) 0:0

Малага - Еркулес 3:1
0:1 Нелсон Валдес (3), 1:1 Жулио Баптища (4), 2:1 Хосе Рондон (74), 3:1 Жулио Баптища (76)

Расинг (Сантандер) - Майорка 2:0
1:0 Маркус Розенберг (14), 2:0 Кенеди Бакърджиоглу (43)

Алмерия - Севиля 0:1

0:1 Ренато (58)

Виляреал - Хетафе 2:1
0:1 Педро Риос (31), 1:1 Кани (61), 2:1 Джузепе Роси (74)

Осасуна - Валенсия 1:0
1:0 Алваро Сехудо (59)