Съперникът на Лудогорец в Лига Европа - Еспаньол, записа шеста загуба в испанската Примера. Каталунците отсъпиха с 0:1 у дома срещу Виляреал и са на предпоследна позиция в класирането.

Начело на Еспаньол дебютира Пабло Мачин, но и това не помогна на "синьо-белите".

Гостите от Кастейон отбелязаха с първото си голово положение. В 17-ата минута Карл Токо-Екамби се възползва от неразбирателство между Давид Лопес и Диего Лопес и отблизо реализира за 0:1.

В 85-ата съдията Дел Серо Гранде назначи дузпа за Еспаньол. Повторенията показаха, че решението му е грешно и с помощта на ВАР арбитърът се поправи. Така срещата завърши без нови попадения и настроението в Еспаньол няма да бъде никак добро преди мача с Лудогорец, който е в четвъртък в Разград.