Атлетик (Билбао) допусна първа загуба на новия „Сан Мамес” в Примера дивисион, след като падна от Еспаньол с 1:2 в среща от 24-ия кръг. Серхио Гарсия (6) и Диего Колото (65) донесоха успеха на "папагалчетата", а почетният гол за домакините реализира Карлос Гурпеги (56).

Гостите от Барселона започнаха по-активно и още в 6-ата минута поведоха, след като Серхио Гарсия надбяга бранителите Карлос Гурпеги и Аймерик Лапорт и реализира за 0:1. В 25-ата домакините можеха да изравнят, но след удар на Ариц Адурис топката срещна гредата. В 38-ата минута и гостите нацелиха гредата след изстрел на Кристиан Стуани.

След почивката домакините натиснаха и в 56-ата минута капитанът и любимец на баските Карлос Гурпеги изравни след центриране на Ибай Гомес от фаул – 1:1. Радостта на баските обаче бе кратка, тъй като в 65-ата минута Симао Саброза записа втора асистенция в мача, след като центрира от фаул, а Диего Колото засече с коляно при грешка на Микел Сан Хосе за 1:2. В 87-ата Адурис беше изгонен с втори жълт картон за опасна игра. В крайна сметка Атлетик остана без успех срещу Еспаньол в седми пореден мач за първенство.

С успеха си Еспаньол събра 32 точки и се изкачи на седмо място във временното класиране. Баските остават четвърти с 44 пункта и на цели 16 от триото на върха Барселона, Реал (Мадрид) и Атлетико (Мадрид).

Атлетико (Мадрид) – Валядолид 3:0
1:0 Раул Гарсия (3), 2:0 Диего Коста (4), 3:0 Диего Годин (74)
Барселона – Райо Валекано 6:0
1:0 Адриано (2), 2:0 Лионел Меси (36), 3:0 Алексис Санчес (53), 4:0 Педро Родригес (56), 5:0 Лионел Меси (68), 6:0 Неймар (89)