Еспаньол връчи шампионската титла в Примера дивисион на съгражданите от Барселона, след като в мач от 35 кръг направи 1:1 с Реал (Мадрид).

Равенството означава, че “белият балет”, който има два мача повече, може да спечели само 6 точки до края на сезона, а Барселона към момента има 7 точки аванс в класирането.

Българският халф Мартин Петров не взе участие в мача. Треньорът на Кралския клуб Жозе Моуриньо пусна част от резервите, но в 18-ата минута трябваше да прекроява състава, след като Рафаел Варан получи контузия и беше заменен принудително от Шаби Алонсо.

Пет минути по-късно “папагалите” откриха резултата. Кристиан Стуани се оказа най-съоразителен в наказателното поле на Диего Лопес и се разписа при добавката на удар на Хуан Форлин с глава след корнер.

През второто полувреме в игра за Реал (Мадрид) се появиха Карим Бензема и Кристиано Роналдо, а Гонсало Игуаин изравни в 58-ата минута. Аржентинецът беше точен с глава след центриране на Лука Модрич.

В края на мача Еспаньол остана с човек по-малко, след като Виктор Санчес получи червен картон в добавеното време. Със спечелената точка “папагалите” се върнаха на 11-о място в класирането.

Единственият шанс за трофей на Реал (Мадрид) през този сезон остава Кралската купа, където на финала на турнира ще играе срещу Атлетико (Мадрид) на 17 май.

Атлетик (Билбао) – Майорка 2:1
1:0 Ариц Адурис (9), 2:0 Фернандо Йоренте (79), 2:1 Джовани дос Сантос (81)
Еспаньол – Реал (Мадрид) 1:1
1:0 Кристиан Стуани (23), 1:1 Гонсало Игуаин (58)
Атлетико (Мадрид) – Барселона (ТВ +)
Баланс: 151 мача, 50 победи за Атлетико (Мадрид), 35 равенства, 66 победи за Барселона
Баланс: 31 мача, 13 победи за Реал Сосиедад, 5 равенства, 13 победи за Гранада

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ