Аржентинският Естудиантес спечели за 4-и път в историята си най-престижното клубно отличие в Южна Америка - Копа Либертадорес. В юбилейното 50-о издание на турнира тимът направи знаменит обрат от 0:1 до 2:1 като гост на бразилския Крузейро и след нулево равенство в първата среща вдигна трофея.

"Студентите", водени от неостаряващия Хуан Себастиан Верон, триумфираха с купата за първи път от 39 години.

Домакините поведоха в 51-ата минута след гол на Енрике. Радостта на бразилците бе кратка, защото само шест минути по-късно триходова комбинация, проектирана от Верон, завърши с центриране към Гастон Фернандес и той изравни с глава. Регламентът в Копа Либертадорес не дава предимство на отбора, вкарал повече голове на чужд терен, затова и двата отбора отново заиграха прибрано, в очакване на грешка на съперника.

Верон беше близо до решителното попадение, но ударът му от фаул прелетя над гредата. В 72-ата минута грешка в защитата на домакините позволи на Босели да донесе победата на Естудиантес.

Победата осигури на аржентинците участие в световното клубно първенство през декември./БЛИЦ