Анжи и Локомотив (Москва) завършиха 2:2 в мач от 1 кръг на руската Премиер лига. Двубоят се игра на новата „Анжи Арена“ в Каспийск, а пропусната дузпа от Самуел Ето'о лиши домакините от победа.

Сенегалският нападател на „железничарите“ Даме Н'Дойе откри резултата в 62-ата минута, но 17 минути по-късно Ян Дюрица си вкара автогол и резултатът беше изравнен.

Четири минути по-късно котдивоарското острие на Анжи Ласина Траоре даде аванс на тима си, а в предпоследната минута руският национал Роман Павлюченко вкара за 2:2.

В добавеното време на мача тимът от Махачкала можеше да стигне до победата, но вратарят на Локомотив Маринато Гилерме спаси изпълнената от камерунската звезда Ето'о дузпа.

На 15 юли (неделя): Ростов – Терек
На 16 юли (вторник): Амкар – Том, Криля советов – Спартак (Москва)
На 17 юли (сряда): Урал – ЦСКА (Мосва), Краснодар - Зенит

КЛАСИРАНЕ: 1.Анжи 1 т., 2.Динамо (Москва) 1 т., 3.Локомотив (Москва) 1 т., 4.Волга 1 т. и др.