Камерунският нападател Самуел Ето`о спаси Интер, донасяйки победата на тима си с 2:1 като гост на Палермо.

Домакините поведоха в 28-ата минута на мача от 3-ия кръг на Серия "А" с попадение на Йосип Иличич. До края на двубоя Ето`о реализира на два пъти във вратата на Палермо. Камерунската звезда първо изравни в 62-ата минута и оформи крайното 2:1 за Интер в 70-ата.

Така Интер се изкачи на върха със 7 точки, колкото има и Чезена, победил днес с минималното 1:0 Лече с гол на Ерион Богдани в 55-ата минута.

Ювентус отвя с 4:0 като гост Удинезе в друг мач от кръга, игран на "Фриули".

Три от попаденията за гостите паднаха преди почивката. Вкараха ги Леонардо Бонучи, Фабио Куалярела и Клаудио Маркизио. Крайното 4:0 оформи резервата Винченцо Якуинта. С този успех Юве събра 4 точки в актива си и освен това донесе първа радост за феновете си, след двата неуспеха в началото на сезона в Серия "А" и равенството 3:3 с Лех (Познан) в Торино в среща от груповата фаза на Лига Европа.

Рома не успя да победи в домакинството си на Болоня, завършило 2:2. Още в 8-ата минута Марко Бориело даде преднина на "вълците". 2:0 за Рома стана в 59-ата, когато Матео Рубин си отбеляза автогол. Болоня стигна до точката след два гола на Марко Ди Вайо, който огорчи домакините в 77-ата минута и 90-ата.

В друг мач от кръга Алесандро Диаманти донесе победата на Бреша с 1:0 като гост на Киево. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 3 КРЪГ

От 18 септември (събота)
Фиорентина – Лацио 1:2
1:0 Адам Ляич (19-дузпа), 1:1 Кристиан Ледесма (32), 1:2 Либов Козак (67)

Милан – Катания 1:1
0:1 Чиро Капуано (27), 1:1 Филипо Индзаги (45)

От 19 септември (неделя)

Удинезе – Ювентус 0:4
0:1 Леонардо Бонучи (18), 0:2 Фабио Куалярела (24), 0:3 Клаудио Маркизио (43), 0:4 Винченцо Якуинта (77)

Киево – Бреша 0:1
0:1 Алесандро Диаманти (30)

Палермо - Интер 1:2
1:0 Йосип Иличич (28), 1:1 Самуел Ето`о (62), 1:2 Самуел Ето`о (70)

Чезена – Лече 1:0
1:0 Ерион Богдани (55)
1:0 Марко Бориело (8), 2:0 Матео Рубин (59-автогол), 2:1 Марко Ди Вайо (77), 2:2 Марко Ди Вайо (90)

Парма – Дженоа 1:1
0:1 Лука Тони (27-дузпа), 1:1 Кристиан Дзакардо (73)