Евертън надви с лекота Куинс Парк Рейнджърс с 3:1 в последен мач от 16-ия кръг на английската Висша лига. По този начин „карамелите” прекъснаха серията си от 3 поредни двубоя без победа в първенството. Те вече имат 21 точки и се изкачиха на 10-о място във временното класиране. Новакът пък с 14 точки остава в зоната на изпадащите.

Домакините контролираха нещата от първия съдийски сигнал. В 33-ата минута Рос Баркли направи дрибъл от центъра на терена, размени пасове с Ромелу Лукаку и левия крак изстреля истински снаряд в горния десен ъгъл на вратата – 1:0.

В 43-ата минута Кевин Миралас от пряк свободен удар покачи с помощта и на рикошет в стената в тялото на Едуардо Варгас – 2:0.

8 минути след почивката всички надежди за обрат на Рейнджърс бяха изпепелени. Вратарят им Роб Грийн се намеси лошо, Ейдън Макгийди овладя топката и центрира в пеналта към главата на оставения непокрит Нейсмит, който без проблеми реализира за 3:0.

В 80-ата минута резервата Боби Замора се разписа почетно за КПР. В последните секунди контузия в глезена получи Миралас от домакините, а ветеранът Ето’о удари греда за гостите.

Кристъл Палас – Сток Сити 1:1
1:0 Джеймс Макартър (11), 1:1 Питър Крауч (13)
Съндърланд – Уест Хям 1:1
1:0 Хорди Гомес (22-дузпа), 1:1 Стюърт Даунинг (29)
Арсенал – Нюкасъл 4:1
1:0 Оливие Жиру (15), 2:0 Санти Касорла (54), 3:0 Оливие Жиру (58), 3:1 Айосе Перес (63), 4:1 Санти Касорла (88-дузпа)
14.12.14
15:30 ч.
Манчестър Юнайтед – Ливърпул 3:0
1:0 Уейн Рууни (12), 2:0 Хуан Мата (39), 3:0 Робин ван Перси (72)
14.12.14
18:00 ч.
Суонзи – Тотнъм 1:2
0:1 Хари Кейн (4), 1:1 Вилфрид Бони (48), 1:2 Кристиан Ериксен (89)
15.12.14
22:00 ч.
Евертън – КПР 3:1
1:0 Рос Баркли (33), 2:0 Кевин Миралас (43), 3:0 Стивън Нейсмит (53), 3:1 Боби Замора (80)