Евертън победи като гост с 3:2 Блекбърн в мач от 35-ия кръг на Висшата лига на Англия. Още в 4-ата минута Артета вкара дузпа и изведе "карамелите" напред в резултата. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част отборите си размениха по две попадения. Домакините изравниха в 69-ата минута след гол на Н`Зонзи. В 79-ата минута гостите от Евертън отново поведоха, като този път се разписа Якубу. В 81-ата минута Блекбърн стигна до ново равенство след гол на Джейсън Робъртс. В последните секунди Тим Кейхил вкара за крайното 3:2 и донесе успеха на Евертън. След трите точки отборът е на 8-о място с 54 точки, на 1 от 6-ия Ливърпул, който обаче има мач по-малко

Два гола на Мат Тейлър донесоха драматична победа с 2:1 за Болтън при гостуването на Сток Сити. Домакините излязоха напред в резултата с попадение на нападателя Дейв Китсън. В 85-ата минута Мат Тейлър намали резултата от пряк свободен удар. Две минути по-късно отново Тейлър се възползва от центриране и донесе успеха за Болтън с 2:1.

Бърнли загуби с 1:2 при гостуването си на Съндърланд и остана фаворит да последва Портсмут в Чемпиъншип. "Черните котки" доминираха и логично стигнаха до победата, а Бърнли няма успех като гост вече от осем месеца.

В 25-ата минута Съндърланд откри резултата след центриране на Алън Хътън и попадение на Фрейзър Кембъл. Дарън Бент удвои аванса на домакините малко преди почивката с 23-ия си гол в първенството от началото на сезона. След почивката Бърнли вдигна нивото, но стигна само до почетен гол. Влезлият като резерва Роби Блейк намери друга резерва Стивън Томпсън, който направи 2:1 с удар от границата на наказателното поле./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 35 КРЪГ

На 17 април (събота) от 17:00 часа
Бирмингам - Хъл Сити 0:0

Блекбърн - Евертън 2:3
0:1 Артета (4-дузпа), 1:1 Н`Зонзи (69), 1:2 Якубу (79), 2:2 Джейсън Робъртс (81), 2:3 Тим Кейхил (90)

Фулъм - Уулвърхемптън 0:0

Сток Сити - Болтън 1:2
1:0 Китън (13), 1:1 Тейлър (85), 1:2 Тейлър (88)

Съндърланд - Бърнли 2:1
1:0 Кемпбъл (25), 2:0 Дарън Бент (40), 2:1 Томпсън (82)

На 17 април (събота) от 19:30 часа