Евертън победи Ливърпул с 2:0 в дербито на Мърсисайд, мач от 8 кръг на Висшата лига. На трибуните на “Гудисън Парк” бе и новият собственик на “червените” Джон Хенри. Той е президент на консорциума “Ню Инглънд Спортс Венчърс”, който в петък стана официално притежател на клуба от “Анфилд”.

В 34-ата минута Сеймъс Колмън напредна в полето на Ливъпул и центрира към Тим Кейхил, който простреля Пепе Рейна и даде аванс на “карамелите”. В началото на второто полувреме Кейхил удвои, след като стреля от около 20 метра, испанският вратар на “червените” не успя да види топката от множеството играчи пред себе си.

Ливърпул имаше малко шансове за гол, като най-чистото се откри пред Фернандо Торес, но ударът му бе спасен от Тим Хауърд. С това поражение Ливърпул зае предпоследното място във Висшата лига с 6 точки от 8 мача. Евертън вече е 11-и с 9 точки./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 8 КРЪГ

От 16 октомври (събота)
Арсенал – Бирмингам 2:1
0:1 Никола Жигич (33), 1:1 Самир Насри (41-дузпа), 2:1 Маруан Шамак (47)

Болтън – Сток Сити 2:1
1:0 Чунг-Йонг Лий (22), 1:1 Рори Делап (48), 2:1 Иван Класнич (90)

Фулъм – Тотнъм
1:2
1:0 Диоманси Камара (30), 1:1 Роман Павлюченко (31), 1:2 Том Хъдълстоун (64)

Манчестър Юнайтед – Уест Бромич 2:2
1:0 Хавиер Ернандес (5), 2:0 Нани (25), 2:1 Патрис Евра (50-автогол), 2:2 Сомен Чой (55)

Нюкасъл – Уигън 2:2
0:1 Чарлз Н`Зогбиа (22), 0:2 Чарлз Н`Зогбиа (23), 1:2 Шола Амеоби (72), 2:2 Фабрицио Колочини (90)

Уулвърхемптън – Уест Хям 1:1
1:0 Матю Джарвис (10), 1:1 Марк Ноубъл (53-дузпа)

От 17 октомври (неделя)
1:0 Тим Кейхил (34), 2:0 Тим Кейхил (50)
0:1 Карлос Тевес (67), 1:1 Марлън Херууд (78), 1:2 Карлос Тевес (79), 1:3 Давид Силва (90), 2:3 Гари Тейлър-Флетчър (90+3)