Евертън разби с 3:0 като гост Уулвърхамптън. Възпитаниците на Дейвид Мойс разпиляха противника си само в рамките на първото полувреме, когато Джърмейн Бекфорд, Фил Невил и Диняр Билялетдинов решиха двубоя в полза на гостите.

Бекфорд откри резултата след центриране на Леън Осман в 21-ата минута, изпреварвайки защитниците на "вълците". В 39-ата минута Фил Невил удвои преднината на гостите с красив удар покрай Уейн Хенеси. Всичко в двубоя бе ясно точно преди почивката, когато Джейми О'Хара и Адлен Гедиура не се разбраха кой да вземе избита в средата на терена топка и тя попадна в Диняр Билялетдинов, който напредна в половината на домакините и с брилянтен удар оформи крайното 3:0 за Евертън.

След почивката и двата отбора не създадоха почти никакви положения за гол. Евертън събра 44 точки и се утвърди на 7-о място, докато Уулвс остава предпоследен с 32 точки./БЛИЦ

Баланс: 11 мача, 9 победи за Челси, 1 равенства, 1 победи за Уигън

17:00 часа Манчестър Юнайтед – Фулъм (Диема)
Баланс: 61 мача, 35 победи за Манчестър Юнайтед, 14 равенства, 12 победи за Фулъм

17:00 часа Съндърланд – Уест Бромич
Баланс: 139 мача, 56, 39, 44

17:00 часа Тотнъм – Сток Сити
Баланс: 71 мача, 38 победи за Тотнъм, 15 равенства, 18 победи за Сток Сити

На 10 април (неделя)
15:30 часа Блекпул – Арсенал (Нова Спорт)
Баланс: 73 мача, 13 победи за Блекпул, 21 равенства, 29 победи за Арсенал

18:00 часа Астън Вила – Нюкасъл (Диема)
Баланс: 143 мача, 50 победи за Астън Вила, 30 равенства, 63 победи за Нюкасъл

На 11 април (понеделник)

22:00 часа Ливърпул – Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 149 мача, 74 победи за Ливърпул, 37 равенства, 38 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.