Евертън победи Сток Сити с 5:4 след дузпи и се класира за финала на турнира Premier League Asia Trophy в Сингапур. В редовното време „карамелите” и „грънчарите” завършиха 0:0, а според регламента на надпреварата веднага след това се изпълняват дузпи.

Малко преди почивката Ромелу Лукаку прати топката във вратата на Якоб Хаугаард, но попадението бе отменено заради засада. През второто полувреме белгиецът вкара нов гол, отменен отново заради засада.

При дузпите всички футболисти се разписаха, като единственият пропуск бе направен от новото попълнение на Сток Сити Марко ван Хинкел, пристигнал под наем от Челси. Ударът на холандеца бе спасен от Тим Хауърд. Победната дузпа за Евертън реализира Фил Ягиелка.

На финала Евертън ще играе с победителя от другия сблъсък между Арсенал и сборен отбор на Сингапур.

Евертън – Сток Сити 0:0, 5:4 след дузпи