Евертън победи италианския шампион Ювентус с 6:5 след дузпи в контрола, която се игра в американския град Сан Франциско и бе част от приятелския турнир „Гинес”. В редовното време „карамелите” и „бианконерите” завършиха 1:1.

Срещата бе доста динамична с положения и пред двете врати, а доста изненадващо в по-големи периоди английския тим диктуваше събитията на терена. В 42-ата минута Евертън бе близо до гола, но удар с глава на Стоунс се отби от гредата. Все пак след почивката Кевин Миралас (61) даде аванс на отбора от Ливърпул, но Квадво Асамоа (80) се възползва от грешка в отбраната на противника и възстанови равенството.

В крайна сметка се наложи да се изпълняват дузпи, при които футболистите на английския тим бяха по-съобразителни.