Ливърпул и Евертън не се победиха в градското дерби, завършвайки 2:2 пред 44 795 зрители на "Анфилд". Избраниците на Кени Далглиш откриха резултата в 29-ата минута чрез Раул Мейрелеш, на когото асистира Дирк Кайт.

"Карамелите" започнаха вихрено второто полувреме и в рамките само на 6 минути стигнаха до пълния обрат - 1:2. В 46-ата Силвен Дистен изравни, като това бе попадение в неговия мач №400 в Англия. В 52-ата и Джърмейн Бекфорд наказа Пепе Рейна.

Ливърпул без наказания си капитан Стивън Джерард все пак се размина от домакинска издънка и стигна до равенството. Точен за крайното 2:2 бе Дирк Кайт от дузпа в 68-ата минута. Наказателният удар беше отсъден, след като стражът на "карамелите" Тим Хауърд повали Макси Родригес в наказателното поле.

Така Ливърпул спечели първа точка, откакто начело на отбора се завърна легендата Кени Далглиш след загубите с 0:1 от Манчестър Юнайтед и с 1:2 от Блекпул.

"Мърсисайдци" и Евертън имат по 26 точки, като "карамелите" са 12-и, а Ливърпул е на 13-ата позиция. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 23 КРЪГ

От 15 януари (събота) от 17:00 часа
Челси – Блекбърн 2:0
1:0 Бранислав Иванович (57), 2:0 Никола Анелка (76)

Манчестър Сити – Уулвърхемптън 4:3
0:1 Ненад Милияш (12), 1:1 Коло Туре (40), 2:1 Карлос Тевес (49), 3:1 Коло Туре (54), 4:1 Карлос Тевес (66), 4:2 Кевин Дойл (68-дузпа), 4:3 Роналд Зубар (86)

Сток Сити – Болтън 2:0
1:0 Дани Хигинботъм (37), 2:0 Маню Етерингтън (63-дузпа)

Уест Бромич – Блекпул 3:2
0:1 Дейвид Воън (11), 1:1 Питър Одемвинги (38), 2:1 Джеймс Морисън (52), 2:2 Гари Тейлър-Флетчър (80), 3:2 Питър Одемвинги (87)

Уигън - Фулъм 1:1
1:0 Уго Родайега (57), 1:1 Андрю Джонсън (86)

Уест Хям – Арсенал 0:3

0:1 Робин ван Перси (13), 0:2 Тио Уолкът (41), 0:3 Робин ван Перси (77-автогол)

От 16 януари (неделя)
Бирмингам – Астън Вила 1:1
1:0 Роджър Джонсън (49), 1:1 Джеймс Колинс (73)

Съндърланд – Нюкасъл 1:1

0:1 Кевин Нолан (52), 1:1 Асамоа Гиан (90+4)

Ливърпул – Евертън 2:2
1:0 Раул Мейрелеш (29), 1:1 Силвен Дистен (46), 1:2 Джърмейн Бекфорд (52), 2:2 Дирк Кайт (68-дузпа)

На 16 януари (неделя) от 18:10 часа
Тотнъм – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 147 мача, 35 победи за Тотнъм, 38 равенства, 74 победи за Манчестър Юнайтед