Евертън победи Нюкасъл с 2:1 като гост в последен мач от 21-ия кръг на Висшата лига. С този успех “карамелите” запазиха шансове за топ 4 на класирането.

“Свраките” излязоха без звездата си Демба Ба, който е пред трансфер в Челси. Вечерта обаче започна перфектно за тях, след като Папис Сисе откри с гол "от съблекалните”.

С основна заслуга попадението във 2-ата минута е вратарят на “свраките” Тим Крул, който изрита топката силно напред и подаде точно на спринтиращия нападател. Сисе чукна с глава и прехвърли излезлия да го пресрещне страж на гостите Тим Хауърд – 1:0 за Нюкасъл! По този начин Крул стана първият вратар от началото на сезона, направил асистенция в мач от Висшата лига. После обаче пред наказателното поле на “свраките” се изви истинска буря. Последователно удари отправиха Стивън Пиенаар, Маруан Фелаини и Лейтън Бейнс.

В 30-ата минута Нюкасъл можеше да стигне и до втори гол, но ударът на Джеймс Пърч с глава срещна гредата. Секунди преди почивката все пак логиката възтържествува и Лейтън Бейнс успя да изравни с гол от пряк свободен удар.

През второто полувреме по-добрият отбор на терена отново бяха гостите. Най-чистото положение за Нюкасъл профука Шола Амеоби, стрелял в аут от 3-4 метра пред вратата на Евертън. След час игра обаче резервата Виктор Аничебе получи отличен пас от Йелавич и прониза Крул за 1:2.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 21 КРЪГ
01.01.13
14:45 ч.
Уест Бромич – Фулъм 2:1
0:1 Димитър Бербатов (39), 1:1 Ромелу Лукаку (49), 1:2 Александър Качаниклич (58)
01.01.13
17:00 ч.
Манчестър Сити – Сток Сити 3:0
1:0 Пабло Сабалета (43), 2:0 Един Джеко (56), 3:0 Серхио Агуеро (74-дузпа)
01.01.13
17:00 ч.
Суонзи – Астън Вила 2:2
1:0 Уейн Роутлидж (9), 1:1 Андреас Вайман (44), 1:2 Кристиан Бентеке (84), 2:2 Дани Греъм (90)
01.01.13
17:00 ч.
Тотнъм - Рединг 3:1
0:1 Павел Погребняк (4), 1:1 Доусън (10), Емануел Адебайор (51), 3:1 Клинт Демпси (79)
01.01.13
17:00 ч.
Уест Хям – Норич 2:1
1:0 Марко Нобъл (3-дузпа), 2:0 Джоуи О'Брайън (26), 2:1 Ръсел Мартин (90)
01.01.13
17:00 ч.
Уигън - Манчестър Юнайтед 0:4
0:1 Хавиер Ернандес (36), 0:2 Робин ван Перси (43), 0:3 Хавиер Ернандес (64), 0:4 Робин ван Перси (88)
01.01.13
19:30 ч.
Саутхемптън - Арсенал 1:1
1:0 Гастон Рамирес (35), 1:1 Гийермо до Прадо (41-авт.)
Ливърпул - Съндърланд 3:0
1:0 Рахим Стърлинг (19), 2:0 Луис Суарес (26), 3:0 Луис Суарес (53)
02.02.13
22:00 ч.
Нюкасъл - Евертън 1:2
1:0 Папис Сисе (2), 1:1 Лейтън Бейнс (43), 1:2 Виктор Аничебе (60)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК