Евертън обърна у дома Тотнъм с 2:1 в среща от 16-ия кръг на английската Висша лига. „Шпорите” поведоха с гол на Клинт Демпси (76), но „карамелите” направиха пълен обрат в самия край с попадения на Стивън Пиенаар (90) и Никица Йелавич (90+2).

Двубоят на „Гудисън Парк” бе изключително равностоен, като нито един от двата тима не успя да вземе някакво превъзходство през първата част и така и не се стигна до попадение в една от двете врати.

След почивката гостите от Лондон бяха по-активни и усилията им бяха възнаградени в 76-ата минута, когато американският национал Клинт Демпси се възползва от асистенция на Том Хъдълстоун и вкара за 0:1.

До края на мача домакините опитаха всичко по силите си, за да стигнат до гол и го напправиха в последната 90-а минута, когато бившият национал на ЮАР Стивън Пиенаар получи пас от Коулмън и изравни за 1:1. Евертън направи и пълен обрат, след като във втората минута на добавеното време хърватският национал Никица Йелавич се разписа за крайното 2:1.

След успеха си „карамелите” се изкачиха на четвърто място с 26 точки, колкото имат и „шпорите”, които обаче се смъкнаха на петата позиция заради по-лошата си голова разлика.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 16 КРЪГ
08.12.12
17:00 ч.
Арсенал - Уест Бромич 2:0
1:0 Микел Артета (26-дузпа), 2:0 Микел Артета (64-дузпа)
Съндърланд - Челси 1:3
0:1 Фернандо Торес (11), 0:2 Фернандо Торес (45-дузпа), 0:3 Хуан Мата (48), 1:3 Адам Джонсън (66)
08.12.12
17:00 ч.
Суонзи - Норич 3:4
0:1 Стивън Уитакър (16), 0:2 Себастиан Басонг (40), 0:3 Грант Холт (44), 1:3 Мичу (51), 2:3 Джотанан де Гузман (59), 2:4 Робърт Снодграс (77), 2:4 Мичу (90)
08.12.12
17:00 ч.
Уигън - КПР 2:2
1:0 Джеймс Маккарти (18), 1:1 Райън Нелсън (25), 1:2 Джибрил Сисе (71), 2:2 Джеймс Маккарти (74)
09.12.12
15:30 ч.
Манчестър Сити - Манчестър Юн 2:3
0:2 Уейн Рууни (16, 29), 1:2 Яя Туре (59), 2:2 Сабалета (86), 2:3 Робин ван Перси (92)
09.12.12
17:00 ч.
Евертън - Тотнъм 2:1
0:1 Клинт Демпси (76), 1:1 Стивън Пиенаар (90), 2:1 Никица Йелавич (90+2)

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.
СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК