Евертън победи драматично като гост втородивизионния Болтън с 2:1 и се класира за 1/8-финалите на ФА Къп. Това бе мач номер 500 на мениджъра Дейвид Мойс начело на „карамелите”, стигнали до успеха в добавеното време.

През първата част съперниците си отбелязаха по един гол. Гостите започнаха с по-голямо самочувствие и създадоха няколко опасни атаки, при една от които в 18-ата минута Стивън Пиенаар откри резултата за 0:1. Отговорът на Болтън не закъсня и в 27-ата минута след добро центриране на Дейвид Пратли топката достигна до Марвин Сордел, който не остави шансове на Тим Хауърд – 1:1.

След почивката Евертън взе контрола върху събитията на терена, но Никица Йелавич и Виктор Аничебе пропуснаха няколко добри положения. Все пак в добавеното време на срещата холандският бранител на „карамелите” Джони Хейтинга се възползва от грешка в защитата на домакините и оформи крайното 1:2.

18:00 часа, Олдъм - Ливърпул

Заб. С главни букви са отборите, продължаващи на 1/8-финалите, а завършилите наравно срещи се преиграват