Евертън обърна Съндърланд за успеха с 2:1 в мач от 11 кръг на Висшата лига. По този начин “карамелите” подариха победа на треньора си Дейвид Мойс в неговия мач № 400 във Висшата лига.

Адам Джонсън вкара първия си гол за Съндърланд точно преди почивката след асистенция на Крейг Гарднър. Това беше първото попадение, което “черните котки” отбелязаха след 8 мача и 54 минути суша във всички турнири.

Евертън доминираше през второто полувреме и стигна до успеха с два гола в рамките на четири минути. Маруан Фелаини изравни в 76-ата минута, а малко след това асистира за попадението на Никица Йелавич.

С този успех Евертън продължи успешната си серия срещу Съндърланд, срещу когото няма загуба от 11 години и спечели последните 6 мача между двата тима на “Гудисън Парк”.

Чарли Адам вкара единствения гол за Сток Сити при победата с 1:0 над КПР. Поражението постави под напрежение мениджъра на гостите Марк Хюз, който може да се прости с поста си. Под ръководството на Спарки КПР загубиха 13 от 16-те си гостувания, като не записаха нито една победа.

Адам се възползва от грешка на защитата и простреля Жулио Сезар в 52-ата минута. Гостите имаха няколко положения за изравнителен гол, но те бяха пропилени от Адел Таарабт и Естебан Гранеро.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 11 КРЪГ
10.11.12
17:00 ч.
Арсенал - Фулъм 3:3
1:0 Оливие Жиру (11), 2:0 Лукас Подолски (23), 2:1 Димитър Бербатов (29), 2:2 Алекс Качаниклич (40), 2:3 Димитър Бербатов (67-дузпа), 3:3 Оливие Жиру (69)
10.11.12
17:00 ч.
Евертън - Съндърланд 2:1
0:1 Адам Джонсън (45), 1:1 Маруан Фелаини (76), 2:1 Никица Йелавич (80)
10.11.12
17:00 ч.
Рединг - Норич 0:0
10.11.12
17:00 ч.
Саутхемптън - Суонзи 1:1
1:0 Морган Шнайдерлин (64), 1:1 Нейтън Дайър (73)
Уигън - Уест Бромич 1:2
0:1 Джеймс Морисън (31), 0:2 Гари Колдуел (43), 1:2 Аруна Коне (45)
10.11.12
19:30 ч.
Астън Вила - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 158 мача, 43 победи за Астън Вила, 37 равенства, 78 победи за Манчестър Юнайтед
11.11.12
15:30 ч.
Манчестър Сити - Тотнъм (Диема)
Баланс: 126 мача, 48 победи за Манчестър Сити, 31 равенства, 47 победи за Тотнъм
Баланс: 138 мача, 46 победи за Челси, 28 равенства, 64 победи за Ливърпул

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в елита.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК