Евертън препъна един от претендентите за участие в евротурнирите през следващия сезон Саутхемптън. Двата тима завършиха 1:1 в двубоя си от 34-ия кръг на английската Висша лига.

През първата част съперниците не отбелязаха гол на „Гудисън Парк”, а след почивката аржентинският бранител Рамиро Фунес Мори (68) даде преднина на „карамелите”, чиято радост обаче не бе твърде дълга. Сенегалският нападател Садио Мане (76) изравни след асистенция на сръбския халф Душан Тадич и донесе точката за „светците”, които въпреки усилията си до края на мача не стигнаха до победен гол.

Така Евертън записа пети пореден мач без успех и трето поредно равенство, след което е на 11-о място с 41 точки. Саутхемптън регистрира втора поредна загуба като гост, след което остава на седма позиция с 51 точки и на една зад седмия Уест Хям, както и на 5 след Манчестър Юнайтед, заемащ пета позиция.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!