Евертън увеличи на девет мача серията си без загуба във Висшата лига, след като в среща от 26 кръг се наложи с 2:0 над Съндърланд.

Въпреки сгъстената отбрана на „черните котки“ Идриса Гай откри резултата в 40-ата минута, когато засече ниско центриране на Шеймън Коулман.

Съндърланд притисна Евертън, но единственото голово положение, което създаде се откри пред Джърмейн Дефоу. При неговия удар топката се удари в напречната греда, но тупна пред голлинията.

Само секунди по-късно Ромелу Лукаку гарантира победата на „карамелите“. Той се разписа десет минути преди края. Това беше 60—ия гол на белгиеца във Висшата лига за Евертън, с което изравни клубния рекорд на Дънкан Фъргюсън за реализирани попадения в английския елит.

С този успех Евертън заема седмо място с 44 точки и се доближи на пет точки от петия в класирането Ливърпул, който има мач по-малко. Съндърланд е на последната 20-а позиция с 19 точки.