Евертън постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Сток Сити на "Британия Стейдиъм" в мач от 25-ия кръг на Висшата лига.

"Карамелите" излязоха напред в резултата още в 11-ата минута, когато Ромелу Лукаку беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Бътланд срещу Том Клевърли. В 28-ата минута гостите увеличиха преднината си, след като Шеймъс Коулмън засече с глава центриране на Клевърли и реализира втория гол в мача.

Малко преди края на първата част Арън Ленън се възползва от грешка на играч на домакините и хладнокръвно направи резултата класически.

През втората част Евертън продължи да бъде по-добрият отбор, но играчите на Роберто Мартинес така и не съумяха да реализират създадените положение и в крайна сметка спечелиха двубоя с 0:3.

Евертън е на 7-мо място с 35 точки, докато Сток е 11-ти с 33 пункта.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!