Евертън и Уест Бромич завършиха 0:0 в последния мач от 22-ия кръг в английската Висша лига. Така „карамелите” записаха четвърто поредно равенство и осма поредна среща без успех във всички турнири – 4 равенства и 4 поражения. Футболистите на Роберто Мартинес са само с 1 победа в последните си 7 домакинства – още 3 ремита и 3 загуби.

„Карамелите” бяха по-активният тим на своя „Гудисън Парк”, но пропуснаха да поведат в края на първата част, след като в 44-ата минута белгийския национал Кевин Миралас не успя да реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Лескът.

След почивката домакините продължиха да търсят повече победата, докато „дроздовете” дебнеха за грешки, които да накажат с бързи контраатаки. В крайна сметка отборите поделиха по точка, от която по-доволни може би са гостите.

Евертън е 12-и с 23 точки, а Уест Бромич е с точка по-малко на 14-а позиция.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
17.01.15
17:00 ч.
Астън Вила – Ливърпул 0:2
0:1 Фабио Борини (24), 0:2 Рики Ламбърт (79)
17.01.15
17:00 ч.
Бърнли – Кристъл Палас 2:3
1:0 Кийран Трипър (12), 2:0 Дани Ингс (16), 2:1 Дуайт Гейл (28), 2:2 Джейсън Пънчън (48), 2:3 Дуайт Гейл (88)
КПР – Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Маруан Фелайни (58), 0:2 Джеймс Уилсън (90)
17.01.15
17:00 ч.
Суонзи – Челси 0:5
0:1 Оксар (1), 0:2 Диего Коста (20), 03 Диего Коста (34), 0:4 Оскар(36), 0:5 Андре Шюрле (79)