Евертън сложи край на серията си от три поредни мача без победа във Висшата лига, след като победи с 2:0 при гостуването си на Съндърланд в мач от 35 кръг на Висшата лига. Загубата остави “черните котки” замесени в борбата за оцеляване.

Стивън Пиенаар даде на гостите аванс с гол малко след почивката, след като се оказа изведен на чиста позиция след пас на Жо. Южноафриканския национал след това записа и асистенция на сметката си, когато в 71-ата минута даде голов пас на Маруан Фелаини и белгиецът удвои преднината на “карамелите”.

Най-доброто положение в мача за Съндърланд бе след центриране на Стед Малбранк, което Тим Хауърд трябваше да избива. Предвид предстоящите две гостувания Болтън и Портсмут преди домакинството на Челси в последния кръг, победата над Евертън бе повече от задължителна за Съндърланд. Загубата ги остави само на 4 точки над чертата на изпадащите./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 35 КРЪГ
От събота
Мидълзбро - Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Райън Гигс (24), 0:2 Парк Джи Сунг (51)

Челси – Фулъм 3:1
1:0 Никола Анелка (1), 1:1 Ерик Невланд (4), 2:1 Флоран Малуда (10), 3:1 Дидие Дрогба (53)

Манчестър Сити – Блекбърн 3:1
1:0 Фелипе Кайседо (27), 2:0 Робиньо (34), 3:0 Елано (45-дузпа), 3:1 Кейт Едуардс (66)

Портсмут – Арсенал 0:3
0:1 Никлас Бендтнер (13), 0:2 Никлас Бендтнер (41-дузпа), 0:3 Карлос Вела (56)

Сток Сити – Уест Хям 0:1
0:1 Диего Тристан (33)

Тотнъм – Уест Бромич 1:0
1:0 Джърмейн Джинас (43)

Уигън – Болтън 0:0