Евертън надви у дома Манчестър Сити с 2:1 в първия 1/2-финален сблъсък помежду им от турнира за Купата на Лигата в Англия.

„Гражданите” започнаха по-добре мача на „Гудисън Парк” в Ливърпул и направиха доста пропуски чрез Кевин Де Бройне, Серхио Аагуеро, Николас Отаменди, Фернандиньо и Давид Силва. Домакините пък успяха да поведат чрез Рамиро Фунес Мори (45) при единственото си по-сериозно положение за първата част.

В началото на второто полувреме Леон Озмън и Мухамед Бешич пропуснаха от изгодни позиции за "карамелите". Постепенно гостите взеха инициативата и Хесус Навас (76) успя да изравни след асистенция на Серхио Агуеро. Малко след това обаче Ромелу Лукаку (78) се превърна в герой за домакините, вкарвайки победния гол с глава за 2:1 след подаване на Гарет Бари. В самия край Яя Туре имаше шанс да изравни, но пропусна.

Ако Евертън се класира на финал, ще се бори за трофей за първи път от 1995 година. На финала "карамелите" биха могли да срещнат градския си съперник Ливърпул, победил с 1:0 при визитата си на Сток Сити в първия 1/2-финал помежду им.

Реваншът между Манчестър Сити и Евертън е на 27 януари на "Етихад" от 21:45 часа българско време.

Евертън - Манчестър Сити 2:1
1:0 Рамиро Фунес Мори (45), 1:1 Хесус Навас (76), 2:1 Ромелу Лукаку (78)

Евертън: Жоел, Шеймъс Колмън, Джон Стоунс, Рамиро Фунес Мори, Лейтън Бейнс, Мухамед Бешич, Гарет Бари, Жерар Делофеу (68 - Миралас), Рос Баркли, Том Клевърли (46 - Озмън), Ромелу Лукаку (82 - Коне)

Манчестър Сити: Вили Кабайеро, Бакари Саня, Николас Отаменди, Елаким Мангала (46 - Демикелис), Гаел Клиши, Яя Туре, Фернандиньо, Кевин Де Бройне (90+1 - Фернандо), Давид Силва, Фабиан Делф (54 - Хесус Навас), Серхио Агуеро