Евиан се класира за финала за Купата на Франция. Скромният тим, който се бори със зъби и нокти да не изпадне в Лига 2, размаза Лориен с 4:0 в полуфинала. Сърбинът Милош Нинкович откри в 10-ата минута, а Яник Сагбо покачи в 20-ата. Кевин Бериго осигури комфортен аванс на своя тим с гол в 33-ата минута и до края мачът само се доиграваше. Отчаяните футболисти на Лориен допуснаха и четвърто попадение, което беше дело на алжиреца наджиб Балоя в 80-ата минута. Бившият футболист на Литекс Седрик Камбон се появи в 54-ата минута в състава на Евиан, като влезе на мястото на тунизиеца Мбарки. На финала, който е на 31 май в Париж, тимът на Камбон ще срещне победителя от сблъсъка между Троа и Бордо. Този полуфинал ще се играе на 14 май.