Евиан срази у дома Метц с класическото 3:0 в среща от 9-ия кръг на френската Лига 1 и напусна опасната зона. През първата част голове не паднаха, а след почивката в 62-ата минута Шейк Докуре от гостите си вкара автогол. Последваха попадения на датчанина Даниел Вас (75-дузпа) и Джани Бруно (80), които оформиха крайния резултат. След победата си Евиан се изкачи до 15-о място с 10 точки. Метц е на 6-а позиция с 14 пункта.

Лориен спечели с 2:0 при визитата си на Бастия на остров Корсика. В 48-ата минута Матийо Пейберне си вкара автогол, а след това Жил Суну (62) оформи крайното 2:0 в полза на Лориен, който събра 10 точки и се озова на 13-о място. Бастия е на предпоследната 19-а позиция със 7 точки.

Рен пък срази на свой терен Ланс с 2:0 след попадения на Пол Нтеп (54, 84), възползвал се и в двата случая от подавания на Абдула Докуре. Така Рен събра 11 точки и се изкачи на 12-о място във временното класиране. Ланс е точно под чертата на 18-а позиция с 8 точки.

Ница измъкна в последните секунди точка у дома срещу Монпелие, след като двата тима завършиха 1:1. Гостите поведоха с гол на Хилтон (72), възползвал се от пас на Муние, но Ница изравни чрез Лойд Палун (90+3) и със спечелената точка запази осмата си позиция с 14 пункта, колкото има и Монпелие, който обаче е пети заради по-добрата си голова разлика.