Израел и Норвегия завършиха 2:2 в мача на откриването на Евро 2013 за младежи до 21 години. Домакините на турнира поведоха с гол на Битон в 16-ата минута от дузпа, а Педерсен изравни в 24-ата. Алон Тургеман отново изведе Израел напред в 71-ата. Съотборниците му вече се виждаха победители, когато във 2-ата минута на добавеното време новата звезда на холандския гранд Фейенорд Хармет Синг успя да изравни - 2:2.

В дербито на група "А" Италия излъга Англия с 1:0. Единственото попадение заби Лоренцо Инсиние (Наполи) в 79-ата минута от фаул. Утре са мачовете от група "Б": Испания-Русия и Холандия-Германия.

Англия – Италия 0:1
0:1 Инсиние 79

Англия: Бътланд, Доусън, Коулкър, Клайн, Робинсън, Хендерсън, Лоу, Шелви (75-Макекрън), Редмънд, Сордел (65-Чалоба), Уикъм (82-Делфунесо)

Италия: Барди, Калдирола, Бианкети, Донати, Бираги, Мароне (87-Роси), Верати, Флоренци, Инсиние, Имобиле (60-Габиадини), Борини (78-Дестро)