Европейският шампион Португалия разби Кипър с 4:0 в контрола, която се игра на стадион „Антонио Коимбра да Мота” в Ещорил.

„Мореплавателите” очаквано бяха без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който ще трябва да се раздава за Реал (Мадрид) тази вечер срещу Ювентус във финала на Шампионската лига от 21:45 часа българско време на „Милениум Стейдиъм” в Кардиф.

Халфът на френския шампион Монако Жоао Моутиньо (3, 42) вкара два от головете за успеха на домакините още през първата част след изпълнение на преки свободни удари. Полузащитникът на Бенфика Пици (63) и асистиралият му Андре Силва (70) от Порто оформиха крайния резултат след почивката. Асистенцията за последното попадение бе дело на Андре Гомеш от Барселона.

Следващият мач на португалците е визита на Латвия в световната квалификация следващия петък от 21:45 часа българско време. По същото време Кипър ще гостува на аутсайдера Гибралтар също в квалификация за Мондиал 2018 в Русия.