Европейският шампион Испания започна участието си в Група 4 на Лига А на Лигата на нациите с нулево равенство срещу Сърбия при гостуването си на стадион „Райко Митич“ в столицата Белград.

Иберийците стигнаха до много добра възможност в 33-ата минута, когато Айосе Перес пое великолепно подаване, разсякло защитата, и нанесе удар, който бе брилянтно отразен от Предраг Райкович.

Секунди след това сърбите на свой ред стигнаха до възможност, след като Андрия Живкович пусна късо подаване за Лука Йович, който преодоля Давид Рая, но премина агонизиращо близо до левия страничен стълб.

В 37-ата минута Испания имаше нов шанс, след като европейските шампиони реализираха добра комбинация, Фабиан Руис се освободи и нанесе шут от границата на наказателното поле, който мина покрай вратата.

В 51-вата минута Дани Карвахал бе намерен с центриране от свободен удар и без да се бави стреля от близка дистанция, но за негово съжаление топката премина малко над напречната греда на сръбската врата.

В 71-вата минута Алехсандро Грималдо стреля от пряк свободен удар, но Райкович плонжира и изби. При добавката Ламин Ямал не уцели вратата. Четири минути по-късно вратарят спаси нов шут на Ямал.

В другия мач от групата, игран по същото време, Дания победи с 2:0 Швейцария у дома и излезе начело във временното класиране. „Червения динамит“ поведе в 82-рата минута чрез Патрик Доргу, а Пиер-Емил Хьойбер оформи крайния резултат в добавеното време.

„Кръстоносците“ завършиха двубоя с девет души след червени картони на Нико Елведи в 52-рата минута и Гранит Джака в 87-ата. Нападателят на Лудогорец Квадво Дуа остана неизползвана резерва за Швейцария.