Вратарят на българския национален отбор Николай Михайлов и холандският първенец Твенте направиха 2:2 с еврошампиона Интер в мач от Група “А” на Шампионската лига. Това бе дебютът на тима от Енсхеде в турнира.

Първото попадение в мача падна в 14-ата минута, когато Николай Михайлов парира удар на Диего Милито, но Уесли Снайдер бе по-бърз от защитата и вкара топката във вратата.

Шест минути по-късно домакините успяха да изравнят, когато Тео Янсен простреля Жулио Сезар след удар от пряк свободен удар от 22 метра. В 29-ата минута Янсен отново затрудни Сезар от фаул, но този път вратарят на Интер изби в корнер.

При изпълнението на ъгловия удар Янсен завъртя топката в наказателното поле, а Диего Милито с глава я заби в мрежата на собствения си отбор. Интер изравни четири минути преди почивката.

Самуел Етоо разигра двойно подаване с Горан Пандев, а ударът му рикошира странно от изровения терен и влезе във вратата до дясната греда.

Второто полувреме не бе толкова интересно. Най-интересното положение стана след удар на бразилската резерва на Интер Кутиньо стреля от 12 метра, но топката срещна неговия сънародник Дъглас.

Мачът завърши със скандал, предизвикан от удар с лакът на Макдоналд Марига от Интер срещу Тео Янсен. Това стана точно преди края на двубоя, а инцидентът предизвика сдърпване между Янсен и Самуел Етоо./БЛИЦ

Твенте – Интер 2:2
0:1 Уесли Снайдер (13), 1:1 Тео Янсен (20), 2:1 Диего Милито (30-автогол), 2:2 Самуел Ето'о (41)

Твенте: 13.Николай Михайлов, 15.Роберто Росалес, 4.Петер Висгерхоф, 19.Дъглас, 33.Дуайт Тиендали, 6.Воут Брама, 9.Луук де Йонг, 8.Тео Янсен, 10.Бриан Руис, 21.Марк Янко (77-11.Емир Байрами), 22.Насер Шадли (88-7.Дени Ландзаат)

Интер: 1.Жулио Сезар, 13.Майкон, 6.Лусио, 25.Валтер Самуел, 4.Хавиер Санети, 19.Естебан Камбиасо, 10.Уесли Снайдер, 17.Макдоналд Марига, 9.Самуел Етоо, 22.Диего Милито (87-11.Съли Мунтари), 27.Горан Пандев (61-29.Филипе Кутиньо)