Ейбар продължава да пише история за Купата на краля. Храбрият третодивизионен тим и Малага завършиха 1:1 в първи осминафинал от турнира. Както е известно, в предишния кръг баските изхвърлиха финалиста в Лига Европа Атлетик (Билбао). Домакините даже бяха на път да поднесат нова сензация. Ейбар поведе четвърт час преди края с гол на Анибаро, който се възползва от подаване на Бинген Ердозия. Чак в последната минута миг на слаба концентрация костваше на баските победата. Огучи Онйеву простреля с глава вратаря на домакините и изравни – 1:1. Реваншът в Малага е на 8 януари 2013 г.

Треньорът на гостите Мануел Пелегрини даде почивка на огромна част от титулярите си. От групата на за срещата отпаднаха седем от основните футболисти на тима - Хоакин Санчес, Хесус Гамес, Франсиско Аларкон - Иско, Роке Санта Крус, Мартин Демикелис, Франсиско Портийо и Елизеу. В събота вечер Малага излиза срещу Реал (Мадрид), а Пелегрини иска играчите му да са свежи за този двубой и да открадне точки от “белия балет”.