Ейбар продължава с впечатляващото си представяне в Примера от началото на сезона и записа четвърти мач без загуба като гост. Момчетата на Хосе Луис Мендилибар победиха с 2:0 новака Лас Палмас и се изкачиха на 7-о място във временното класиране.

Гостите от Ейбар поведоха в резултата в 7-ата минута, когато Саул Берхон засече центриране на Давид Жунка и прониза стража на домакините.

В 62-ата минута Борха Гонсалес - Бастон вкара втори гол за Ейбар и оформи крайното 2:0.

За домакините за пръв път през кампанията се появи легендата Хуан Карлос Валерон. Той влезе като резерва през второто полувреме, но не успя да помогне на отбора да избегне поражението.

Загубата остави Лас Палмас точно над зоната на изпадащите с 5 точки.

Севиля – Барселона 2:1
1:0 Михаел Кьон Дели (52), 2:0 Висенте Ибора (58), 1:2 Неймар (74)
Еспаньол – Спортинг (Хихон) 1:2
0:1 Ален Халилович (10), 1:1 Фелипе Кайседо (62), 1:2 Алекс Менезес (90+2)
03.10.15
23:00 ч.
Лас Палмас – Ейбар 0:2
0:1 Саул Берхон (7), 0:2 Борха Гонсалес (62)
03.10.15
23:05 ч.
Малага – Реал Сосиедад 3:1
1:0 Шарлиз (4), 2:0 Шарлиз (7), 2:1 Иманол Агирече (14), 3:1 Шарлиз (89)
Атлетик (Билбао) – Валенсия (F+)
Баланс: 160 мача, 58 победи Атлетик (Билбао), 39 равенства, 63 победи за Валенсия
04.10.15
19:15 ч.
Леванте – Виляреал (F+)
Баланс: 14 мача, 3 победи за Леванте, 1 равенство, 10 победи за Виляреал
04.10.15
21:30 ч.
Атлетико (Мадрид) – Реал (Мадрид) (Sport+)
Баланс: 156 мача, 38 победи за Атлетико (Мадрид), 33 равенства, 85 победи за Реал (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.