Ейбар победи Бетис с 3:1 в първи мач от 13-ия кръг на испанската Примера дивисион. Всичко започна кошмарно за гостите, които още в 17-ата минута останаха с човек по-малко на терена. Директен червен картон получи Кристиано Пикини, който събори откъсващия се сам срещу вратаря Инуи на границата на наказателното поле. Педро Леон изпълни перфектно отсъдения пряк свбоден удар и откри резултата - 1:0 за Ейбар. Само 4 минути по-късно домакините Серхи Енрич засече центриране на Инуи и от близко разстояние покачи на 2:0. Севилци намалиха в 84-ата минута, когато Рубен Кастро се възползва от много груба грешка в отбраната на съперника. Всички надежди дори за точка на Бетис рухнаха в добавеното време, когато резервата Коке след удар с глава фиксира крайното 3:1. Ейбар вече е седми във временното класиране с актив от 21 точки, докато Бетис е 13-и с 14 т.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!