Роби Кийн вкара два гола при победата на Ейре с 4:0 над Естония като гост в мач от баражите за класиране на Евро 2012. “Детелините” изглеждат сигурен участник на европейското първенство, а домакините завършиха мача с девет души. Реваншът в Дъблин във вторник изглежда протоколен.

Гостите откриха резултата в 13-ата минута, когато Кийт Андрюс се разписа с глава. Тимът на Джовани Трапатони бе улеснен с отстраняването от игра на Андрей Степанов 11 минути преди почивката.

Ейре се възползва от предимството си и удвои аванса си и Джон Уолтърс се разписа с глава в 67-ата минута. Четири минути по-късно Кийн вкара първия си гол в мача.

Надеждите на Естония за класиране на европейско първенство бяха потопени окончателно в 77-ата минута, когато капитанът Райо Пийроя получи втори жълт картон, а две минути преди края на мача Роби Кийн бе точен от дузпа./БЛИЦ

Естония - Ейре 0:4
0:1 Кийт Андрюс (13), 0:2 Джон Уолтърс (67), 0:3 Роби Кийн (71), 0:4 Роби Кийн (88-дузпа)

Естония: 1.Сергей Парейко, 4.Райо Пийроя, 5.Дмитри Круглов, 17.Енар Йегер, 21.Андрей Степанов, 6.Александър Дмитриев, 9.Тармо Кинк (67-11.Атс Пурие), 13.Мартин Вунк (61-10.Йоел Линдпере), 14.Константин Василиев, 15.Рагнар Клаван, 18.Ярмо Ахюпера (55-8.Владимир Воскобойников)

Ейре: Шей Гивън, 2.Ричард Кели, 4.Шон Сейнт Леджър, 5.Ричард Дън, 3.Стивън Уорд, 6.Глен Уилън (78-15.Кийт Фейхи), 7.Ейдън Макгийди, 8.Кийт Андрюс, 11.Деймиън Дъф (73-12.Стивън Хънт), 9.Джон Уолтърс (83-14.Саймън Кокс), 10.Роби Кийн