Ейре продължава с доброто си представяне от началото на световните квалификации. Тимът на Мартин О'Нийл спечели с минималното 1:0 гостуването си на Австрия и излезе начело във временното класиране на група "D" с актив от 10 точки.

Единственото попадение в мача падна в началото на второто полувреме, когато Джеймс Маклийн завърши по прекрасен начин контраатака на своя тим. Той получи извеждаш пас по лявото крило, нахлу в противниковото наказателно поле и с мощен шут реализира.

Това пък е второ поредно поражение за Австрия, след което тимът заема 4-о място с актив от 4 точки.

В друг мач от групата аутсайдерите Грузия и Молдова направиха 1:1 в Тбилиси. Това бе първа точка за гостите от началото на кампанията.

Казаишвили изведе домакините напред в резултата в 16-ата минута. Дванадесет преди края на редовните 90 Гатчан изравни.

Молдова е на последното 6-о място с 1 пункт, докато Грузия е точка повече на предпоследната позиция.

В 21:45 часа тази вечер е дербито в групата между Уелс и Сърбия.