Ейре победи Грузия с 4:0 в контролна среща и загря за предстоящата в петък световна квалификация срещу Фарьорските острови.

Грузинците имаха ранен шанс да открият резултата в Дъблин. Николоз Гелашвили преодоля Киърън Уестууди, но от малък ъгъл е уцели вратата.

След това “детелините” останаха с човек повече. Вратарят на гостите Гиорги Лория беше изгонен, след като излезе напред и фаулира излизащия срещу него Шейн Лонг.

Три минути преди края на първото полувреме Ричард Киоу откри резултата с първия си гол за националния отбор на Ейре. Саймън Кок удвои малко след почивката.

Звездата на тима Роби Кийн, който започна като резерва, вкара два гола в последните 15 минути на мача и оформи победата за тима на Джовани Трапатони.