Ейре и Швейцария завършиха 1:1 в оспорван мач от група D на квалификациите за Евро 2020.

През първото полувреме гостите имаха териториално преимущество, но домакините имаха по-добри положение за гол, какъвто обаче не бе реализиран до почивката.

И двете попадения паднаха в последните 20-ина минути. „Кръстоносците“ поведоха след добра комбинация, завършена от Фаиан Шер (74), а в края Дейвид Макголдрик (85) с глава спаси ирландците и им донесе точка.

След ремито Ейре е на върха в групата с 11 точки след три победи и две равенства. Швейцарците са трети с 5 точки и 3 по-малко от Дания. Те обаче са с мач по-малко от „червения динамит“, който избухна за 6:0 при визитата на аутсайдера Гибралтар, и с два по-малко от ирландците, които на 10 септември ще посрещнат България в контрола.

Група D
Гибралтар – Дания 0:6
0:1 Роберт Сков (6), 0:2 Кристиан Ериксен (34-дузпа), 0:3 Кристиан Ериксен (50-дузпа), 0:4 Томас Дилейни (69), 0:5 Кристиан Гиткяер (73), 0:6 Кристиан Гиткяер (78)

Ейре – Швейцария 1:1
0:1 Фабиан Шер (74), 1:1 Дейвид Макголдрик (85)