Обявеният във фалит и последен във временното класиране Парма победи шампиона и лидер Ювентус с минималното 1:0 в среща от 30-ия кръг на италианската Серия „А”. Това бе второ поражение на „бианконерите” в първенството от началото на сезона.

Йоренте падна в наказателното поле на домакините, търсейки дузпа в 18-ата минута, но съдията не посочи бялата точка. Две минути по-късно Перейра стреля към вратата на Миранте, но не сполучи. След половин час игра Миранте спаси доста опасен удар на Видал, а до края на полувремето Маркизио също пробва мерника си без успех.

След почивката гостите взеха иициативата, а Парма играеше на контраатаки. Така се стигна до 60-ата минута, в която изненадващо Хосе Маури даде преднина на домакините. В крайна сметка попадението му се оказа и победно за „дуковете”.

Въпреки загубата си "бианконерите" заемат първата позиция в класирането със 70 точки. Парма остава на дъното с 16 точки.

В друга среща от кръга Дженоа победи Каляри с 2:0. Мбайе Нианг (52) откри резултата, а Яго Фалке (58) удвои. Тимът от Генуа е девети с 41 точки, а гостите от остров Сардиния са 19-ти с 21 точки.