Сток Сити и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят и завършиха 1:1 в първия си мач за новата 2015 година и първи от 20-ия кръг на английската Висша лига. Райън Шоукрос (2) даде ранен аванс на домакините, но колумбиецът Радамел Фалкао (26) донесе точката на гостите, реализирайки третия си гол с екипа на „червените дяволи” този сезон.

Срещата на „Британия Стейдиъм” започна повече от добре за домакините, които поведоха още във 2-ата минута, когато Питър Крауч засече топката с глава след центриране от корнер, а топката стигна до Шоукрос, който с шут от въздуха реализира за 1:0.

В 19-ата минута „грънчарите” можеха да удвоят аванса си, но Маме Бирам Диуф не се възползва от грешката на Джони Еванс и шутира неточно. Седем минути по-късно „червените дяволи” успяха да изравнят, след като Уейн Рууни центрира от ъглов удар, Карик отклони топката с глава, а Радемел Фалкао бе на точното място и от границата на вратарското поле вкара за 1:1. До края на полувремето резултатът остана непроменен.

След почивката домакините бяха по-активният тим и в 64-ата минута претендираха за дузпа за игра с ръка на Крис Смолинг след удар с глава на Питър Крауч, но съдията Майкъл Оливър не реагира. Три минути по-късно Робин ван Перси можеше да направи пълен обрат в полза на Юнайтед, но шутира неточно покрай вратата, пазена от Асмир Бегович.

В 69-ата минута късметът бе на страната на „червените дяволи”, след като Питър Крауч засече топката с глава след чудесно центриране отляво, но след това кълбото се удари в дясната греда. До края на мача домакините продължиха да търсят повече победата, но така и не успяха отново да огорчат Давид Де Хеа.

След успеха си Юнайтед остава на трето място с 37 точки. Сток Сити е десети с 26 точки.

Сток Сити – Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Раян Шоукрос (2), 1:1 Радамел Фалкао (26)