Атлетико (Мадрид) победи с 2:0 Селтик в първи мач от груповата фаза на Лига Европа. "Дюшекчиите" диктуваха играта през цялото време и успяха да зарадват феновете си, изпълнили "Висенте Калдерон". И двете попадения във вратата на "детелините" бяха вкарани от нови попълнения - Радамел Фалкао и Диего. Двамата бяха най-добрите на терена и успяха да открият головите си сметки с екипа на Атлетико.

Звездата на домакините Фалкао, който стана голмайстор за Порто в Лига Европа през миналия сезон, даде преднина на "дюшекчиите" още в 3-ата минута, когато засече центриране от корнер. Диего се разписа за крайното 2:0 в 69-ата.

В другата среща от Група "I" Удинезе успя да обърне Рен до 2:1, след като губеше в резултата. Юсуф Хаджи даде преднина на французите, но домакините се добраха до трите точки с попадения на Антонио ди Натале в 39-ата минута и Пабло Армеро в 83-ата.

Атлетико (Мадрид) – Селтик 2:0
1:0 Радамел Фалкао (3), 2:0 Диего (69)

Удинезе – Рен 2:1
0:1 Юсуф Хаджи (18), 1:1 Антонио ди Натале (39), 2:1 Пабло Армеро (83)