Колумбия победи Парагвай с 2:0 в мач от зона “Южна Америка” на световните квалификации. Проспериращият тим на домакините преди това отнесе и страшилището Уругвай с 4:0, а успехът бе последван от 3:1 над коравия тим на Чили.

Сега пред препълнените трибуни на стадион “Метрополитано” в Баранкиля колумбийците нанесоха шесто поражение на изненадващия аутсайдер. Парагвай, воден от Херардо Пелусо, издържа на щурма на домакините само едно полувреме. В 62-ата минута головата машина Радамел Фалкао взриви трибуните – 1:0! Пропуските пред вратата на Диего Барето се заредиха, но втори гол така и не падаше. В 89-ата минута отново Фалкао се пребори за една топка в пеналта на гостите и за втори път опъна мрежата – 2:0 за Колумбия!  "Гуараните" се класираха за последните 4 световни първенства, но сега това няма да стане - в квалификациите наредиха 6 поражения, а в последните 5 мача направиха само един хикс - 3:3 с Гватемала в контрола.