Валенсия се възползва от спада в представянето на Атлетико (Мадрид) и в мач от 29 кръг на Примера дивисион направи 1:1 като гост на “Висенте Калдерон”.

Двата отбора си размениха два ранни гола. Жонас даде аванс на “прилепите” в петата минута, когато от воле засече центриране отдясно.

Минута по-късно Радамел Фалкао изравни, оказвайки се непокрит на задната греда при центриране на Арда Туран и с лекота прати топката зад гърба на Диего Алвес.

Това беше първото попадение на колумбиеца от един месец насам. За последно той се разписа в Примера дивисион на 24 февруари за успеха с 1:0 над Еспаньол.

Валенсия доминираше през първото полувреме, но вратарят на “дюшекчиите” Тибо Куртоа не допусна нов гол, отразявайки удари на Евер Банега и Нелсон Валдес.

Атлетико (Мадрид) взе превес през втората част, но не успя да стигне до победно попадение. При най-чистото положение, пет минути след почивката, Диего Алвес парира удара на Диего Коста.

Равенството попречи на “дюшекчиите” да изместят Реал (Мадрид) от второто място. Тимът на Диего Симеоне е трети с 61 точки, една по-малко от Кралския клуб. Валенсия е шести с 47 точки, на една след Малага и на две зад четвъртия Реал Сосиедад.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 29 КРЪГ
30.03.13
17:00 ч.
Райо Валекано – Малага 1:3
 0:1 Робсон Велигтон (22), 1:1 Пити (31-дузпа), 1:2 Жулио Баптища (55), 1:3 Педро Моралес (86)
30.03.13
19:00 ч.
Селта – Барселона 2:2
1:0 Начо Инса (38), 1:1 Кристиан Тейо (43), 1:2 Лионел Меси (73), 2:2 Виктор Убина (88)
30.03.13
21:00 ч.
Сарагоса – Реал (Мадрид) 1:1
1:0 Родри (6), 1:1 Кристиано Роналдо (38)
Валядолид – Осасуна 1:3
1:0 Рубен Гонсалес (11-автогол), 1:1 Енрике Сола (50), 1:2 Енрике Сола (60), 1:3 Мигел де ла Куевас (69)
31.03.13
18:00 ч.
Майорка – Депортиво (Ла Коруня) 2:3
1:0 Виктор (19), 1:1 Силвио (27), 1:2 Карлос Марчена (48), 1:3 Рики (60), 2:3 Емилио Нсуе (86)
31.03.13
20:00 ч.
Еспаньол – Реал Сосиедад 2:2
1:0 Серхио Гарсия (9), 1:1 Сурутуса (24), 2:1 Кристиан Стуани (39), 2:2 Хави Лопес (76)
Атлетик (Билбао) – Гранада (Филм +)
Баланс: 37 мача, 20 победи за Атлетик (Билбао), 9 равенства, 8 победи за Гранада
01.04.13
23:00 ч.
Бетис – Хетафе (Филм +)
Баланс: 13 мача, 4 победи за Бетис, 6 равенства, 3 победи за Хетафе

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ