Франция завърши 0:0 с Ямайка в първия си мач от група F на Световното първенство по футбол за жени в Австралия и Нова Зеландия. На стадиона в Сидни момичетата от карибския остров изумиха с непрестанното си тичане и борба, което им спечели първа точка на най-големия футболен форум при второто им участие. През 2019 година те допуснаха три поражения.

В последната 90-ата минута Кадидиату Диани отправи удар с глава и разтресе горната греда, топката се върна в наказателното поле и беше изчистена от ямайските защитнички.

С гол на Аманда Илестед в 90-ата минута пък Швеция победи с 2:1 тима на ЮАР в първа среща от група G.

Хилда Магая изведе южноафриканките напред в резултата с гол а в 48-ата минута, а Фридолина Рьолфо изравни за шведките в 65-ата минута преди победния гол на Илестед в края.

Другите два отбора в тази група са Италия и Аржентина, които се срещат в понеделник. Южна Африка участва за втори път на Световни футболни финали за жени, а днес момичетата от тази страна бяха на прага на първата си победа.