Кайзериспор победи Сиваспор с 1:0 в мач от 1-ия кръг на турската Суперлига. Единственото попадение заби халфът Селфа Йълмаз в 55-ата минута. По този начин старши треньорът на гостите Роберто Карлос записа горчив дебют при завръщането си в Турция. Легендарният бразилец дойде с огромни очаквания и доведе със себе си куп чуждестранни звезди сред които и доста свои сънародници.

Роберто Карлос прекъсна предсрочно авантюрата си в Анжи (Махачкала), където изпълняваше няколко функции в многомилионния проект на богаташа Сюлейман Керимов. Милиардерът глезеше своето любимо “дете”. Даде му сензационната заплата от 13,2 млн. долара за срок от 2,5 г., подари на бразилеца и "Бугати Вейрон" на стойност 1,5 млн. долара за 38-ия му рожден ден. Бизнесменът похарчи още толкова за партито на Роберто, като го зарадва с изпълнение на рапъра Фло Рида и още, и още щуротии... Накрая обаче Карлос го предаде и при първити финансови проблеми си би камшика в посока “Турция”.
Победата тази вечер пък беше и личен триумф за треньора на домакините Роберт Просинечки.

В другия мач от днес Галатасарай би Газиантепспор с 2:1. Уесли Снайдер откри ощ в 8-ата минута за гранда, а Ялмъз покачи в 51-ата от дузпа. Демир върна един гол четвърт час преди края.