Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) стартира с издънка защитата на титлата си в Примера дивисион. Без Диего Симеоне на пейката "дюшекчиите" направиха 0:0 в символичното гостуване на градския си съперник Райо Валекано. Мадридското дерби на стадион "Вайекас" завърши без голове, за което повече трябва да съжаляват домакините. Играчите на Райо Валекано дадоха всичко от себе си и се представиха на висота срещу Атлетико, като след почивката създадоха по-чисти голови положения, но не успяха да отбележат и така срещата завърши наравно.

В този мач на скамейката на шампионите не беше треньорът Диего Симеоне, който гледаше срещата от трибуните, а работата му изпълняваше Херман Бургос. Както вече стана ясно, аржентинският специалист получи наказание от 8 мача заради докосване на четвъртия съдия при триумфа над Реал (Мадрид) в спора за Суперкупата на Испания в петък.

След като нулевото равенство не се променяше Бургос опита да промени хода на мача тази вечер със смени. Помощникът на Чоло Симеоне пусна в игра Саул, Ектор Ернандес и Кристиан Родригес, но никой от тях не допринесе за това Атлетико да стигне до победата. Шампионите дори бяха на път да загубят, но в 80-ата минута Жоао Миранда със сетни сили изчисти топката пред погледа на връхлитащия Манучо.

Севиля - Валенсия 1:1
1:0 Алейкс Видал (44), 1:1 Лукас Орбан (88)
23.08.2014
22:00 часа
Гранада - Депортиво (Ла Коруня) 2:1
0:1 Иван Кавалейро (20), 1:1 Рубен Рочина (55), 2:1 Жан-Силвен Бабен (77)
24.08.2014
00:00 часа
Алмерия - Еспаньол 1:1
1:0 Фернандо Сориано (52), 1:1 Серхио Гарсия (90+13)
Селта - Хетафе 3:1
1:0 Нолито (20), 2:0 Фабиан Орелана (56), 2:1 Самир (63), 3:1 Хоакин Ларивей (70)