Челси започна с фаулстарт защитата на титлата си във Висшата лига. В мач от първия кръг „сините“ направиха домакинско 2:2 със Суонзи. Тимът на Жозе Моуриньо завърши двубоя с човек по-малко заради червен картон на вратаря Тибо Куртоа.

Оскар откри резултата в 23-ата минута, когато при изпълнение на пряк свободен удар центрира отдясно, никой не успя обаче да играе с топката и тя влетя във вратата на гостите. Това е трети гол за бразилеца в последните му 12 мача във Висшата лига, като и трите попадения са срещу Суонзи.

Шест минути по-късно новото попълнение на „лебедите“ Андре Айю изравни с удар с левия крак. Две след това „сините“ възстановиха аванса си след автогол на Федерико Фернандес.

В 52-ата минута Тибо Куртоа извърши нарушение срещу Бафетимби Гомис на границата на наказателното поле и съдията Майкъл Оливър отсъди дузпа и показа червен картон на белгийския вратар на Челси. Гомис пък не сбърка при изпълнението си от бялата точка срещу резервния вратар Асмир Бегович. След това гол на французина беше отменен заради засада.

Норич - Кристъл Палас 1:3
0:1 Уилфрид Заха (39), 0:2 Деймиън Дилейни (49), 1:2 Нейтън Редмънд (69), 1:3 Йоан Кабай (90+1)
08.085.15
17:00 ч.
Лестър - Съндърланд 4:2
1:0 Жереми Варди (11), 2:0 Рияд Марез (18), 3:0 Рияд Марез (25-дузпа), 3:1 Джърмейн Дефоу (60), 4:1 Марк Олбрайтън (66), 4:2 Стивън Флетчър (71)
08.08.15
17:00 ч.
Евертън - Уотфорд 2:2
0:1 Мигел Лаюн (14), 1:1 Рос Брасли (76), 1:2 Одион Игали (83), 2:2 Аруна Коне (86)
08.08.15
19:30 ч.
Челси - Суонзи 2:2
1:0 Оскар (23), 1:1 Андре Айю (29), 2:1 Федерико Фернандес (31-автогол), 2:2 Бафетимби Гомис (53-дузпа)
Уест Бромич - Манчестър Сити Диема Спорт 2
Баланс: 116 мача, 45 победи за Уест Бромич, 21 равенства, 50 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.