Фенове на Ривър Плейт и Колон (Санта Фе) се биха пред стадион "Монументал" преди мача между двата отбора от петия кръг на аржентинското първенство, спечелен от „милионерите” с 2:1. По предварителна информация привърженик на домакините от Ривър Плейт е бил наръган с нож.

Давид Трезеге откри резултата в полза на домакините още в 11-ата минута. След половин час игра халфът Понсио покачи на 2:0, а в 75-ата минута Емануел Гилиоти намали изоставането на Колон и оформи крайното 2:1.

Ривър Плейт е на първо място във временното класиране с четири победи от пет мача и 12 точки актив. В друга среща от петия кръг Бока Хуниорс завърши наравно 1:1 като гост на Атлетико Рафаела. Бока е на 15-а позиция в подреждането само с 5 точки.