Нахлул на терена на „Амстердам Арена” фен стана причина за скандалното прекратяване на мача между Аякс и лидера в Ередивизи АЗ Алкмаар от 1/8-финалите за Купата на Холандия. В 36-ата минута при резултат 1:0 в полза на Аякс привърженик на домакините от Амстердам нахлу на терена и нападна костариканския страж на гостите Естебан Алварадо. Вратарят реагира бурно и с ритници повали фена на земята. Съдията Бас Нуйхус веднага извади червен картон за Алварадо, а това вбеси старши треньора на АЗ Гертян Вербеек, който изкара всичките си възпитаници от терена и те влязоха в съблекалнята. Така съдията Нуйхус бе принуден да прекрати срещата при резултат 1:0 след гола на Грегъри Ван дер Вил още в 8-ата минута. Предстои изясняване на случая и решение на местната футболна централа за крайния изход от мача.