Евертън победи лидера във Висшата лига Манчестър Сити с 1:0 в мач от 23 кръг. Успехът на “карамелите” е изненадата на кръга, но на “Гудисън Парк” имаше и друг интересен момент освен попадението на Дарън Гибсън.

Футболен фен успя да се промъкна на терена пет минути преди почивката и да се закопчае с белезници за една от гредите на вратата на стража на “гражданите” Джо Харт. Това наложи срещата да бъде прекъсната за около пет минути до появата на полицаи, които да срежат оковите.

Оказа се, че фенът протестира срещу нискотарифната компания “Райънеър”, която отказала да назначи дъщеря му на работа. Човекът дори носеше фланелка с надпис “Най-големите обирджии в Европа. Гарантирано най-ниски заплати”.